SVETUJEMO IN PRIPOROČAMO
Podolgovati adventni aranžma
Lahko pa so adventni venčki 2021 izdelani kot podolgovati aranžma na podolgovatih krožnikih ali kakšnih drugih podlagah. Potem si sveče sledijo v ravni vrsti. Mešajo se samo po višini ali pa so vse 4 sveče enako visoke. Tak aranžma lahko razvlečemo tudi na dolžino, če imamo dolgo jedilno mizo.
Za adventni venček je zelo pomemben izbor sveč. Sveče so lahko čisto ravne, ki zahtevajo potem še kaj domiselno krasitev, da ni vse pretežko. Lahko so sveče v obliki storžkov, špic, ali drugih božičnih simbolov. To nam bo dalo poseben čar in vtis tiste sezone.
Kako pritrdimo adventni venček na vrata?
Če so vrata lesena, lahko zabijemo ali zavijemo lepo konico z glavico ali okrasno kljukico, ki nam bo še dekor na vratih. Saj je božič vsako leto, pa še vmes lahko obesimo dekor v času velike noči, valentinovega, ivanovega časa – junija jesenske aranžma. Tako bomo imeli okrašena vrata celo leto.
Če ne želimo posegati v pročelje vrat, zabijemo mali žebljiček z veliko glavico na vrh vrat. Vrata imajo vedno toliko prepira – prostora, da at žebljiček še stoji. Nanj bomo lahko pritrdili tanko vrvico, trakec ali žičko za obešanje venčka.
Če tudi to ni mogoče in so vrata steklena, obstajajo močni vakuumi, ki jih pritrdimo na notranjo stran vrat , trak pa speljemo preko zgornjega roba vrat navzven. Tako bo obremenitev teže venčka še manjša. Vakuum pa se na notranji strani ne bo rosil ali zmrznil in odpadel. Lahko pa nad panti zavežemo prožen trak čez vrata in na pentljo spodaj okrasimo.
Prižigajmo sveče, saj temu je namenjen adventni venček, da bomo drugo leto spet občudovali drugega.
Adventni čas obeležimo tudi z adventnim venčkom na vratih. Ta viseči aranžma lahko prav tako izdelamo iz svežih ali umetnih vejic in ga lepo okrasimo. Trdno privežemo trak za obešanje in izdelamo pentljo, ki bo polnila tisto mesto, kjer je pritrjen trak na venček.
Z venčka lahko spustimo trakove tudi navzdol in mednje vmešamo krogle, obešamo verižice ali božične simbole – zvezdice, jelenčke, božičke…